hello@portlab.pl
+48 794 222 312

Należymy do Stowarzyszenia Twórców Grafiki Użytkowej (STGU). Projektujemy dla firm i instytucji, takich jak: Biblioteka Narodowa, Polin Muzeum Historii Żydów Polskich, Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi czy Unilever Polska.

Uważamy, że dobry projekt to przemyślany projekt, w którym nie ma miejsca na przypadkowe elementy. To nie tylko wizja i atrakcyjna forma, to także wygoda korzystania i czytelność. Tworzymy kreatywne projekty, które spełniają przyjęte wcześniej założenia. Projektowanie to proces. Przed przystąpieniem do prac zbieramy jak najwięcej informacji, rozmawiamy na temat założeń, badamy środowisko, w którym projekt będzie funkcjonować, sugerujemy rozwiązania. Wszystko po to, aby efekt końcowy był jak najlepszy.

Nasze osiągnięcia:
F5
See&Say
Branding Monitor


Waldemar Koralewski | projektant, grafik

Kreatywność, estetyka, użyteczność – tymi wartościami kieruje się w pracy projektowej. Uwielbia litery i bryły, zabawę nimi i ich właściwości. Stała współpraca z wieloma firmami i instytucjami takimi jak Biblioteka Narodowa, POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich czy Grupa Wydawnicza Publicat, pozwoliły mu nabrać doświadczenia w pracy z klientami o różnych potrzebach. Pasje związana z architekturą modernistyczną i estetyką miejską przekładają się na tworzone projekty. W ramach doktoratu na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi zajmuje się tematyką spójności wizualnej organów władzy w Polsce. Członek jury na polski rebranding roku 2016.

Ela Dajksler | projektantka, redaktorka, korektorka

Poprawia, projektuje i łamie. Współpracuje z wydawnictwami naukowymi i organizacjami pozarządowymi, m.in. Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Layout czasopisma naukowego Praktyka Teoretyczna to jej dzieło. Brała udział w tworzeniu magazynu TAKE ME, gdzie zajmowała się składem i korektą. Ostatnio szczególnie interesuje się ekologią głęboką i utopijnymi projektami architektonicznymi. Cyklistka.

Bartosz Bąk | account manager, redaktor

Precyzja słowa i klarowność przekazu to cechy, które uważa za kluczowe w pracy redaktora. Pracuje nie tylko ze słowem pisanym, ale również mówionym. Jako tzw. głos lotniska w Poznaniu zyskał unikalne doświadczenie w pracy z mikrofonem i tej związanej z komunikowaniem publicznym. Główny recenzent prac wizualnych. Widzi projekty wieloaspektowo. Żywe zainteresowanie mediami sprawia, że rynek wydawniczy nie ma dla niego tajemnic. Obecnie na stałe współpracuje z TVN Media.